Olsztyn,

wtorek, 11 grudnia 2018

Komunikat prasowy w sprawie nowych połączeń lotniczych z portu Olsztyn-Mazury

-
Od: Biuro Prasowe PLL LOT <media na serw.  lot.pl>
Data: wtorek, 11 grudnia 2018
Temat: LOT ROZSZERZA SIATKĘ POŁĄCZEŃ Z PORTU LOTNICZEGO OLSZTYN-MAZURY




LOT ROZSZERZA SIATKĘ POŁĄCZEŃ Z PORTU LOTNICZEGO OLSZTYN-MAZURY 


Olsztyn, 11 grudnia 2018 - Podczas wspólnej konferencji prasowej Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ogłoszono rozszerzenie siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn–Mazury o loty do Krakowa oraz wznowienie lotów do Lwowa w sezonie letnim 2019

Inauguracyjny lot do Krakowa zaplanowany jest na 25 kwietnia 2019r. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu – we czwartki i niedziele – do 30 września 2019 r. Samolot będzie startował z Krakowa o godz. 20:20, żeby następnie wylądować w Szymanach o godz. 21:20. Start z Szyman przewidziany jest na godz. 21:55, a lądowanie w Krakowie na godz. 22:55. Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

Rozkład połączeń we czwartki i niedziele (25.04.2019 - 30.09.2019):

KRK - SZY 20:20 - 21:20
SZY - KRK 22:00 - 23:00
      
Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie www.lot.com a ich ceny zaczynają się od  199 zł w obie strony.

Cieszące się szczególnie latem dużą popularnością połączenie ze Lwowem, które zawieszone będzie po 15 stycznia, wróci do siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w rozkładzie letnim 2019. Rejsy będą odbywały się w okresie od 27 kwietnia do 1 października 2019 r., dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Loty będą realizowane w godzinach nocnych - pasażerowie wylecą ze Lwowa o godz. 1:40 i przylecą do Szyman o godz. 2:15. W drugą stronę start samolotu zaplanowany jest na godz. 3:10, a lądowanie we Lwowie na godz. 5:35. Podobnie jak połączenie z Krakowem, loty do Lwowa realizowane będą samolotem Bombardier Q400 z 78 fotelami dla pasażerów na pokładzie. 

Rozkład połączeń we wtorki i soboty (27.04.2019 - 01.10.2019):

LWO - SZY 01:40 - 02:15
SZY - LWO 03:10 - 05:35

„Rok 2019 ciekawie zapowiada się lotniczo na Warmii i Mazurach. Siatkę połączeń wzbogacą loty do Lwowa i Krakowa. Oba piękne miasta wygodnie i szybko skomunikuje z naszym regionem LOT, co świadczy o poważnym podejściu do potencjału tych kierunków – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Największa mniejszość ukraińska w Polsce, walory turystyczne po obu stronach granicy, współpraca naukowa i biznesowa to argumenty, które pozwalają myśleć pozytywnie o kierunku lwowskim. Loty do Krakowa uzupełnią wachlarz propozycji o szybkie połączenie dwóch równie atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Zapraszam do korzystania z coraz bogatszej oferty Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury".

„Cieszymy się, że po udanej inauguracji lotów do Lwowa, LOT rozszerza ofertę połączeń w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury o rejsy do Krakowa. Doceniamy fakt, że narodowy przewoźnik dostrzega wzrastający potencjał naszego lotniska. Propozycja LOT dotyczy sezonu letniego 2019 i jest wynikiem dotychczasowych doświadczeń zebranych przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w latach 2016-2018. Pojawienie się trasy do Krakowa i wznowienie połączenia ze Lwowem w letnim rozkładzie lotów, jest bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców naszego regionu, szukających szybkiej i wygodnej alternatywy dla podróży pociągiem lub samochodem, zarówno w zakresie wyjazdów turystycznych, jak również biznesowych. Wierzymy tym samym, że połączenia będą cieszyły się popularnością wśród mieszkańców Małopolski, jak i obywateli Ukrainy." - mówi Tomasz Kądziołka, Prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

„LOT chce być wszędzie tam, gdzie nasi pasażerowie chcą latać. Olsztyn potrzebuje dobrego połączenia z Krakowem, a takie połączenie może zapewnić jedynie transport lotniczy. Podróż samochodem zajmuje blisko 7 godzin, pociągiem co najmniej 6 godzin. Bezpośrednie połączenie lotnicze to zaledwie godzina wygodnej podróży. Jesteśmy pewni, że nasze nowe połączenie w nadchodzącym sezonie letnim będzie sukcesem, podobnie jak połączenie między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Lwowem" – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT(..).
 

 


Kontakt dla mediów:

Adrian Kubicki
Rzecznik Prasowy


Polskie Linie Lotnicze LOT S.A.
ul. Komitetu Obrony Robotników 43 



--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.



Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz