--
null
Długo pracuję w tym zawodzie, ale takiej hucpy jeszcze nie widziałem. Top trzy konferencji, obok Marcina Plichty z Amber Gold i zarządu Wisły Kraków za czasów Sharksów. Źródło: Agencja FORUM, fot: Andrzej Hulimka pic.twitter.com/XIx9ZMjTf7
— Szymon Jadczak (@SzJadczak) December 8, 2021
autor: WorldTribune Staff , z dnia 29 grudnia 2021 r.- tłumaczenie tekstu.
W wykładzie wygłoszonym we Fresno w Kalifornii 22 grudnia dr Peter McCullough ostrzegł przed zagrażającymi życiu reakcjami u dzieci otrzymujących szczepionkę COVID-19, środek zapobiegawczy, który, jak mówi, nie przynosi żadnych korzyści młodym.
„CDC w czerwcu miało 200 przypadków i wszyscy zgodzili się, że szczepionka spowodowała problem. FDA umieściła ostrzeżenia na Pfizer i Moderna i powiedziała, że powodują zapalenie mięśnia sercowego" – wyjaśnił dr McCullough.
„Teraz mamy 16 000 dzieci rannych przez szczepionkę, a liczba ta wciąż rośnie" – powiedział. „To się nie skończy, dopóki szczepionka się nie skończy, a te biedne dzieci są szczepione, niektóre z nich wbrew swojej woli".
Internista, kardiolog i epidemiolog, dr McCullough jest jednym z najczęściej publikowanych lekarzy naukowych w swojej dziedzinie i jest wiodącym światowym autorytetem we wczesnym leczeniu COVID-19. Jednym z głównych problemów jest zapalenie mięśnia sercowego, które dla wielu ma trwałe konsekwencje.
Chłopcy są szczególnie zagrożeni, stwierdził dr McCullough. „Zdrowi chłopcy mają znacznie większą szansę na hospitalizację z zapaleniem mięśnia sercowego niż ryzyko z COVID".
„FDA wie, że dzieci częściej trafiają do szpitala z uszkodzeniem serca niż odnoszą korzyści ze szczepionki na COVID-19. Hoeg pokazał, że jest wybuchowy po drugim strzale. Chłopców o wiele więcej niż dziewcząt, a szacunki, które Hoeg wymyślił pod względem liczby przypadków na milion, są znacznie wyższe niż to, co kiedykolwiek myślało CDC" – powiedział dr McCullough, odnosząc się do przełomowego wrześniowego badania opublikowanego przez dr Tracy Hoeg. i współpracowników.
Problem z obecnymi szczepionkami COVID-19 polega na tym, że jako szczepionki genetyczne wykorzystują one własne ciało biorcy do produkcji białka kolczastego wirusa, wyjaśnił dr McCullough. Powoduje to znacznie wyższy poziom białka kolczastego u osób zaszczepionych niż u osób naturalnie zarażonych COVID-19, które należy zwalczać w całym ciele, a nie głównie w nosie i ustach, jak w przypadku naturalnej infekcji.
„W przypadku zapalenia mięśnia sercowego jest to ogromny stan zapalny w sercu, ponieważ białko kolca ładuje się do serca, a organizm tego nie lubi" – powiedział dr McCullough. „Ciało na to reaguje". Białko kolce uszkadza „delikatne komórki podtrzymujące naczynia włosowate" i komórki mięśnia sercowego „w sercu".
„Z tego artykułu Hoega i współpracowników z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis wiemy, że jest to wysokiej jakości artykuł przedstawiony na dwóch spotkaniach [FDA] pediatrycznych, VAERS i VSAFE, w wieku od 12 do 17 lat, Hogue wykazał, że 86% te dzieci z zapaleniem mięśnia sercowego wymagają hospitalizacji. To poważne. Nie jest łagodny. Nie hospitalizujemy osób z łagodnymi schorzeniami. Jedną z rzeczy, o których mówią urzędnicy FDA i CDC, jest to, że jest łagodny".
Badania dr Hoega wykazały, że nastoletni chłopcy są sześć razy bardziej narażeni na problemy z sercem z powodu szczepionki, niż są hospitalizowani z powodu samej choroby.
Powiązane : Dr McCullough: Ryzyko zgonu po szczepieniu wydaje się większe niż zgonu z powodu Covid , 2 listopada 2021Kryzys jest tym bardziej tragiczny, że dzieci nie są zagrożone zakażeniem COVID-19, powiedział dr McCullough.
Roczne statystyki zdrowotne pokazują, że miniony rok nie różnił się od lat przed pandemią dla zdrowia dzieci, bez różnicy w liczbie zgonów wirusowych układu oddechowego.
„Mamy około 600 zgonów rocznie w Stanach Zjednoczonych z powodu zgonów z powodu układu oddechowego, grypy, pneumokokowego zapalenia płuc i syncytialnego wirusa oddechowego" – powiedział dr McCullough. Ofiary to „w większości dzieci z mukowiscydozą lub wrodzonym sercem i choroby płuc. Dzieci nie czują się dobrze na początku. W zeszłym roku w COVID, mieliśmy około 600 dzieci zmarłych z powodu COVID. W dużej mierze zastąpiło to te, które umarłyby na grypę.
Ryzyko śmierci z powodu pandemii jest tak wyjątkowo niskie w przypadku dzieci, że wydaje się, że było to jedyną przyczyną śmierci tylko jednego dziecka w USA „Analizy wskazują, że tylko jedno dziecko naprawdę zmarło na COVID i niestety to dziecko nie nie otrzyma żadnego leczenia" – powiedział dr McCullough.
Wysoce uleczalna choroba u dzieci
Dobrą wiadomością jest to, że COVID „jest bardzo uleczalny u dzieci" – wyjaśnił dr McCullough. „Możemy leczyć COVID-19, jeśli mają poważne objawy, za pomocą albuterolu, budezonidu, azytromycyny (w płynie), prednizolonu (w płynie), (..)… na bazie aspiryny. Zawsze możemy wyciągnąć z tego dzieci. Dzieci nie są problemem z COVID-19.
Mówi, że to odpowiednie połączenie leków, które okazały się skuteczne w walce z chorobą.
Dla dzieci COVID-19 już się skończył
COVID-19 „to problem naszych seniorów. Młodsi ludzie dobrze sobie radzą z COVID. Dzieci, to mniej niż zwykłe przeziębienie. Przeciętny dzieciak przeziębia się cztery razy w roku. Nie będą w stanie odróżnić COVID od nie- COVID".
Co więcej, pandemia prawdopodobnie już się skończyła dla dzieci.
„Na wrześniowych i październikowych spotkaniach pediatrycznych w FDA ogólnie uzgodniono w protokołach ze spotkania, że 40% amerykańskich dzieci miało już COVID – do maja. Teraz, gdy wybuchła epidemia Delta w lecie, moje szacunki wskazują, że 80% dzieci już miało COVID-19" – wyjaśnił dr McCullough. „To koniec. Oni już to mieli".
"Czy mam rację?" on kontynuował. "Myślę, że jestem. Czemu? Ponieważ dzieci wróciły do szkoły. Wszyscy są z powrotem w szkole. Żadnych epidemii. Jeśli dzieci wrócą do szkoły i nie ma epidemii COVID, wystarczy. To koniec. Nie ma obecnie żadnego uzasadnienia, aby próbować zaszczepić dzieci. Nie jest to dla nich ciężka choroba i możemy potencjalnie zaszkodzić".
„Ludzkie tarcze"
„Są rodziny, które nie pozwalają dzieciom oglądać seniorów, ponieważ dzieci nie zaszczepiły się. Czy te rodziny naprawdę chcą, aby te dzieci zostały zniszczone, aby zrobić z nich ludzką tarczę? – pyta doktor McCullough.
Wierzy, że to, co napędza nacisk na szczepienie dzieci, to samolubny, chybiony strach starszych. Zachęca ludzi do wypowiadania się przeciwko niemu.
„Myślę, że ma miejsce ten rodzaj masowego strachu przed osobami starszymi, które naprawdę boją się COVID-19. Myślę, że próbują wykorzystać dzieci jako ludzkie tarcze. To jest źle. Ktoś z Twoich kręgów proponuje zaszczepienie dziecka, dlaczego o tym nie wspomnisz? Dla kogo tak naprawdę jest ta szczepionka? Czy to dla dziecka, czy jest to próba uczynienia tego dziecka ludzką tarczą?
Powiązane : Notatka do zaszczepionych: Zrób to, co słuszne , 26 grudnia 2021 r.
Dr McCullough wyjaśnia, że nie jest zwolennikiem antyszczepionkowych i jest na bieżąco ze wszystkimi swoimi szczepionkami przeciw COVID-19. Uważa, że szczepionka Novavax obiecuje ochronę przed COVID-19. Nie jest to szczepionka genetyczna, co oznacza, że nie wykorzystuje mRNA ani DNA, aby pobudzić organizm ludzki do wytworzenia białka kolczastego.
„Jeśli dzieci chcą zachować zdrowie, a rodzice chcą, aby ich dzieci były zdrowe, po prostu nie pozwól im otrzymać szczepionki" – radzi dr McCullough. „Choroby wywołane szczepionkami, które obserwujemy, będą prawdopodobnie głównym zagrożeniem dla zdrowia publicznego".
Pełna prezentacja wideo jest dostępny na Rumble.com .
według źródła https://trib247.com/articles/leading-cardiologist-warns-16-000-kids-injured-by-the-vaccine-emerging-public-health-threat
W sieci Internet pojawiają się publikacje osób podważających oficjalne służby statystyczne Ministerstwa Zdrowia, po tym jak wyszły na jaw powiązania finansowe wskazujace na konflikt interesów gosp. Opis twórców akcji: (...) przebijmy się do mainstreamu, ludzie mają prawo znać prawdę(..).
Opr.
Adam
zdjęcia, podpisy poniżej:
fot. 1 - Rzetelna wiedza na temat seksualności chroni nasze dzieci przed zagrożeniami w sieci
fot. 3 – „Mamo, jak przyszedłem na świat?", a także „10 wskazówek dla chłopców na temat dojrzewania, dziewczyn i seksu" i „Czego nie dowiesz się od koleżanek" – są już dostępne w Polsce
Warszawa, 15.12.2021 r.
Informacja prasowa
Edukacja seksualna chroni dzieci przed przemocą
Rzetelna, przeprowadzona odpowiednio wcześnie edukacja seksualna chroni dzieci przed przemocą agresorów seksualnych. Wielu rodziców mimo świadomości problemu, wstydzi się poruszać z dziećmi tematy seksualności. Jak rozmawiać z dziećmi na temat dorastania, seksu i związków? W jaki sposób przekazywać informacje? Poznajcie kilka wskazówek od Jany Martincovej – lekarki, która w Czechach zapoczątkowała rewolucję w zakresie edukacji seksualnej.
Edukacja seksualna jest w Polsce tematem tabu – badania jednak wskazują, że odpowiednio przeprowadzona chroni dzieci przed przemocą. Kluczowymi osobami w procesie edukacji dziecka są rodzice, 2/3 z nich ma jednak trudność w rozmawianiu na temat seksualności. Przekazując rzetelną wiedzę swoim pociechom chronimy je przed zagrożeniami czyhającymi w internecie, chorobami wenerycznymi, uczymy asertywności. Wręczamy im pakiet bezpieczeństwa. Warto się przełamać i rozmawiać z dziećmi – doskonale zdaje sobie z tego sprawę czeska lekarka i edukatorka Jana Martincova, która zrewolucjonizowała edukację seksualną w Czechach. Jak podejść do tematu edukacji seksualnej swoich dzieci? Poniżej kilka wskazówek od specjalistki.
Kiedy zacząć?
Ważne, żeby edukacja seksualna była przeprowadzona we właściwym momencie. Gdy dziecko jest małe, wystarczy swobodnie odpowiadać na spontaniczne pytania, które zadaje dziecko. Odpowiedzi warto przekazywać prostym językiem, naturalnie i zgodnie z prawdą – jeśli dziecko otrzyma wyczerpującą odpowiedź na nurtujące go kwestie, nie będzie szukało informacji z innych źródeł. - Bardzo duża grupa rodziców ciągle ocenia, co dziecko powinno już wiedzieć, a czego jeszcze nie. Tu leży sedno problemu. Dziecko powinno otrzymywać wiedzę na temat tego, czym się interesuje, i o co pyta. Rodzic decyduje o zakresie i szczegółowości informacji, dostosowując ją tak, by dziecko mogło zrozumieć przekazaną wiedzę – mówi Jana Martincova. Zdarzają się sytuacje, w których rodzice lekceważą pytania dziecka lub próbując uniknąć odpowiedzi na pytania żartują z pytania, opowiadają historie zastępcze. Gdy dziecko zamiast prawdy usłyszy historię o bocianach, w momencie dzielenia się takimi informacjami z rówieśnikami może zostać wyśmiane.
Bądź wiarygodny
Dzieci, które zawiodą się na swoich rodzicach, nie otrzymają odpowiedzi na zadawane pytania, zaczynają szukać informacji gdzie indziej – z badań wynika, że zazwyczaj są to Internet i rówieśnicy. Choć w Internecie znajduje się bardzo dużo informacji na temat seksualności, z rzetelnością treści bywa różnie. W poszukiwaniu wiedzy dzieci często trafiają na strony pornograficzne. Budują sobie wyobrażenie na temat seksualności ze źródła, które pokazuje pewnego rodzaju fantazję na temat seksu. Badania wskazują, że większość nastolatków miała kontakt z pornografią. To, że dziecko trafi prędzej czy później na stronę pornograficzną jest trudne do uniknięcia, ważne jest natomiast, żebyśmy potrafili z dzieckiem na ten temat porozmawiać – wytłumaczyć, że filmy tego typu montowane są z wielu scen. Grają w nich aktorzy, których zachowanie nie odpowiada rzeczywistości i fałszuje obraz seksu – nienaturalnie długi czas erekcji, udawane orgazmy. Warto zwrócić uwagę, że dzieci trafiają na strony z pornografią we wczesnym wieku – nawet przed 10 rokiem życia. Z kolei wiek inicjacji seksualnej w Polsce określany jest jako średnio 18 lat. Okres, w którym dziecko uczy się, jak wygląda seks, z tego typu źródeł, jest długi. Konsekwencją tego mogą być problemy w nawiązaniu satysfakcjonującej relacji seksualnej.
Z badań przeprowadzonych przez Janę Martincovą i seksuolożkę Petrę Sejbalovą we wrześniu 2020 r. wynika, że dzieci, które we wczesnym wieku oglądały pornografię w mniejszym stopniu potrafiły odpierać zaczepki ze strony agresorów seksualnych w sieci. Edukując i rozmawiając z dzieckiem na temat seksualności i zagrożeń uczymy dziecko dbania o własne bezpieczeństwo i budujemy wzajemne zaufanie.
Ucz asertywności
Lekarze, seksuolodzy i edukatorzy wskazują, że jednym z najważniejszych filarów edukacji seksualnej jest nauka asertywności. Umiejętność mówienia „nie" może skutecznie udaremnić atak agresora seksualnego zarówno w świecie wirtualnym jak i rzeczywistym. Trzeba wyposażyć dziecko w wiedzę, że ma prawo odmówić w każdej sytuacji. Ważne jest aby przekazać wskazówki jak opierać się manipulacjom i naciskom emocjonalnym osób trzecich. Należy wytłumaczyć dziecku, aby jasno sprecyzowało swoje granice i potrafiło odróżnić niewinne zaloty od przemocowych zachowań. Nie uchronimy naszego dziecka przed całym złem tego świata. Niemożliwa jest też nieustanna kontrola. Dlatego nie możemy zapominać o budowaniu zaufania. Ważne jest aby dziecko czuło, że ma w rodzicu wsparcie, że zawsze zostanie wysłuchane.
Wspomóż się narzędziami
Dobrym rozwiązaniem dla rodziców, którzy nie mogą zebrać się do rozmowy ze swoim dzieckiem na tematy dorastania, związków i seksu są specjalistyczne książki. Seksualność to bardzo delikatny temat, wskazane jest sięgnięcie po fachowe publikacje, dzięki którym taka rozmowa przebiegnie w dużo swobodniejszej atmosferze.
– Kiedy mój syn zaczął zadawać pytania, które paraliżują wielu rodziców, szukając odpowiedzi chciałam sobie pomóc odpowiednią publikacją. Przez długi czas nie mogłam znaleźć nic wartościowego. Dlatego postanowiłam sama stworzyć narzędzia edukacyjne – również po to, by wesprzeć innych rodziców. Tak powstała moja pierwsza książka na temat edukacji seksualnej „Mamo, jak przyszedłem na świat?" – mówi Jana Martincova. Od niedawna książki Jany Martincovej - „Mamo, jak przyszedłem na świat?", a także „10 wskazówek dla chłopców na temat dojrzewania, dziewczyn i seksu" i „Czego nie dowiesz się od koleżanek" – są dostępne w Polsce.
Często wystarczy jedna rozmowa, by przełamać rodzinne bariery i tematy tabu. Najczęściej temat ten jest bardziej niekomfortowy dla rodziców, dziecko jest po prostu ciekawe. Dorośli muszą uświadomić sobie, że lepiej, żeby to oni przekazali rzetelną wiedzę, posiłkując się publikacjami wysokiej jakości. Jeśli tego nie zrobią dziecko rozpocznie poszukiwania na własną rękę – przez co może trafić na pornografię lub ulec wpływom agresora seksualnego. Edukacja seksualna to wstęp do budowania głębszych relacji oraz wzajemnego zaufania w rodzinie, a przede wszystkim dbanie o bezpieczny rozwój dziecka.
***
Wydawnictwo Babyonline od 15 lat funkcjonuje na czeskim rynku. Zostało założone w Brnie przez Janę Martincovą, lekarkę oraz założycielkę portalu parentingowego babyonline.cz. Babyonline przez lata zdobywało uznanie rodziców zainteresowanych rozwojem inteligencji emocjonalnej, logicznego myślenia oraz bezpiecznych zachowań ich dzieci. Motywacją Martincovej do podjęcia pierwszych działań była chęć stworzenia rzetelnego źródła wiedzy na temat wychowania i rozwoju dziecka.
Kontakt dla mediów:
Elżbieta Pełka
Agencja Pełka i Partnerzy(..)
Adam Fularz, manager Radiotelewizji
RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl
Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A, 65-154 Zielona Góra
Adam Fularz, manager Radiotelewizji
RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl
Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A, 65-154 Zielona Góra
Adam Fularz, manager Radiotelewizji
RTVP OPÉRA www.opera.rtvp.pl
Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A, 65-154 Zielona Góra
"W pełni zaszczepionych jest ok. 50%. To daje nam możliwość całkiem wiarygodnego zestawienia. Niestety nie mam liczb mówiących ile szczepień przypadło na grupy wiekowe (dlatego dzieci w szkole mają dosyć specyficzne wyniki).
Fale wirusa w PL w 2021r. (liczenie od września ma sens)."
Zakażenia z podziałem na zaszczepionych w pełni i pozostałych. Sortowanie nie jest po wieku, a po sumach, sorry.
Zgony
edit: jeszcze takie dostałem
Nie interpretuję wyników, niech każdy oceni wg grupy wiekowej w której się znajduje, stanu zdrowia itp.
Panie Adamie,
poniżej wklejam treść informacji prasowej:
Pomóżcie mi odzyskać syna!
Piętnastego października w 2019 roku moje życie zmieniło się nie do poznania. Wykonywałam swoje obowiązki zgodnie z obowiązującymi mnie przepisami. Wtedy nie przyszło mi do głowy jak ta sytuacja odbije się na mnie. Straciłam pracę a do nowej w zawodzie nikt nie chciał mnie przyjąć. W mojej społeczności zostałam szpiclem. Nawet dla koleżanek z pracy i członkiń Izb Pielęgniarskich stałam się persona non grata. Ale to nie jest najgorsze. Zabrano mi syna! Moje życie legło w gruzach…
Pracowałam jako pielęgniarka od 1995 roku, kształciłam się. Kurs za kursem, szkolenia. Pisałam standardy akredytacyjne, robiłam też inne uprawnienia mniej związane z pielęgniarstwem a bardziej z zarządzaniem w ochronie zdrowia. Nikt nie miał do mnie żadnych zastrzeżeń. Byłam nawet oddziałową w szpitalu na oddziale wewnętrznym. Jestem audytorką do spraw zarządzania systemami działań antykorupcyjnych, ale nie tylko. Dotyczy to medycyny, korupcji w placówkach medycznych, korupcji w sporcie, w tym także działań dopingowych, nielegalnego dostarczania produktów leczniczych.
15 października 2019 roku otrzymałam SMS-y z informacją, że następnego dnia, 16 października, mamy z koleżanką pojechać do klubu piłki nożnej Pogoń Siedlce i tam podać dwudziestu jeden piłkarzom m.in. potas i inne produkty lecznicze w kroplówkach, czyli jako leki dożylne. Wiedziałam więcej na temat dopingu niż moja koleżanka, dlatego poinformowałam ją, że może chodzić o płukanie dopingu albo nielegalne wzmacnianie organizmów zawodników.
Zgodnie z zawodową hierarchią najpierw interweniowałam u naszej bezpośredniej przełożonej i u szefa. Z koleżanką domagałyśmy się lekarskiego zlecenia na piśmie, ale nas zbywano. Skontaktowałam się z POLADĄ, czyli Polską Agencją Antydopingową. Śledcza poinformowała mnie, że w takim przypadku mamy robić wszystko, żeby przełożeni cofnęli decyzję albo, jeśli tego nie zrobią, mam zebrać dowody łamania prawa.
Nie zdołałam odwrócić biegu zdarzeń, ale odmówiłyśmy pojechania do szatni klubu, jak również na skutek naszych nacisków przełożona i szef wycofali się z podania potasu tym chłopakom.
O tej historii, która się okazała się największym przypadkiem afery dopingowej w Polsce więcej można przeczytać tutaj: https://wydarzenia.interia.pl/autor/irmina-brachacz/news-ujawnila-gigantyczna-afere-dopingowa-w-polsce-placi-za-to-wy,nId,5665275
oraz
oraz
Kiedy zaczęłam otrzymywać otrzymywać groźby zgłosiłam sprawę na policję. W marcu 2020 prokuratura umorzyła sprawę. To już było dla mnie za wiele. Załamałam się. Wtedy jakaś nieznana, "życzliwa" osoba wezwała kuratorkę i policję. To działo się dosłownie w ciągu jednego dnia. Trzeba było zorganizować opiekę dla mojego nastoletniego niepełnoletniego syna, którego wychowuję sama, ponieważ jego ojciec ma odebraną władzę rodzicielską, nie mam rodziny. Sąsiedzi nie chcieli mnie znać.
Trafiłam na tydzień do szpitala. Z każdym dniem czułam się lepiej, obyło się bez podawania leków. W tym czasie mój syn trafił do oddalonej o kilkaset kilometrów miejscowości do znajomych, których znałam ponad 20 lat.
Po wyjściu ze szpitala znajomi nie odbierali telefonu. Pojechałam do nich. Na miejscu okazało się, że nie mogę zobaczyć się z dzieckiem. Znajomi stwierdzili, że powinnam pomyśleć wcześniej a oni teraz nic nie mogą zrobić bo im zabiorą mojego syna. Mimo, że kuratorka zapewniała mnie, że po wyjściu ze szpitala syn wróci do domu. Kiedy poszłam do sądu zobaczyć akta sprawy, nagle okazało się, że pół godziny przed moim przyjściem potrzebowała ich pilnie ta sama pani kurator.
Nie widziałam syna od tamtej pory. Z Polski musiałam uciekać do Niemiec. Musiałam oddać moje ukochane zwierzęta, bo nie miałby się nimi kto zajmować.
Największy żal mam nie do zarządu klubu sportowego, ale do Izb Pielęgniarek i Położnych. Nie dość, że nawet nie wystosowały oficjalnego oświadczenia w mojej sprawie to w ogóle nie starały się mi pomóc. Kiedy szukałam pracy łapałam się wszystkiego, zbierałam truskawki, jabłka, pieczarki. Wszystko na czarno. Kiedy w lipcu zeszłego roku dostałam w końcu pracę w DPS-ie po miesiącu okazało się, że szef "nie przewidział dla mnie umowy". Gdzie ich pomoc? Tylko składki potrafią ściągać.
Ja już nie mam siły. Zdrowie mi szwankuje. Z powodu dźwigania w szpitalu szwankuje mi kręgosłup. Nie mam trzech dysków w odcinku L-S i dwóch w odcinku szyjnym. Mam problemy ze wzrokiem i do tego paradontozę. Nie mam pieniędzy żeby zadbać ani o zdrowie fizyczne ani psychiczne. Po wszystkim POLADA opłacała przez pół roku terapię dla mnie, ale to za mało.
Najbardziej mi zależy, żebym mogła wrócić do mojego domu w Siedlcach razem z synem, znaleźć pracę, w której mogłabym pomagać ludziom. Tymczasem to ja teraz potrzebuję pomocy.
Zebrane środki przeznaczę na pomoc prawną oraz psychologiczną. Spłaciłabym kredyt i zapłaciłabym rachunki by zapewnić sobie i synowi powrót do domu.
Pomóżmy sygnalistce odzyskać syna.
Pani Bogumiła Sawicka odkryła jedną z największych afer dopingowych w Polsce. To ona odmówiła podania potasu dożylnie zawodnikom Pogoni Siedlce. Od tamtej pory jej życie całkowicie się zmieniło. W swojej miejscowości stała się "persona non grata". Kiedy przeszła załamanie nerwowe zabrano jej syna. Miało być na chwile, ale od marca 2020 pani Bogumiła nie widziała swojego dziecka.
Kiedy w październiku 2019 poproszono aby z koleżanką pojechała do klubu piłki nożnej Pogoń Siedlce i tam podała dwudziestu jeden piłkarzom m.in. potas i inne produkty lecznicze w kroplówkach, kobieta wiedziała, że może chodzić o płukanie dopingu albo nielegalne wzmacnianie organizmów zawodników. Skontaktowała się z POLADĄ - Polską Agencją Antydopingową i we współpracy z nimi zebrała dowody łamania prawa.
Najpierw odwróciły się od niej koleżanki z pracy, potem nie przedłużono jej umowy. Pani Bogumiła nie mogła znaleźć pracy w zawodzie mimo dużego doświadczenia. Jest pielęgniarka od 1995 roku, kształciła się w kierunku zarządzania opieką zdrowotną, jest audytorką do spraw zarządzania systemami działań antykorupcyjnych, ale nie tylko.
Załamanie nerwowe przyszło razem z informacją, o umorzeniu przez prokuraturę sprawy na temat gróźb, które dostawała pani Bogumiła. Na czas pobytu w szpitalu syn sygnalistki trafił do jej znajomych, mieszkających w innej miejscowości. Po niecałym tygodniu sygnalistka wyszła czując się dużo lepiej. Nie mogła skontaktować się ze znajomymi, więc pojechała do nich po dziecko. Niestety, nie zobaczyła syna. Znajomi tłumaczyli się, że jeśli pozwolą na spotkanie to stracą możliwość opieki nad nastolatkiem.
Pani Bogumiła nie ma środków na pomoc prawną i psychologiczną. Musiała wyjechać za granicę żeby móc pracować.
Najbardziej mi zależy, żebym mogła wrócić do mojego domu w Siedlcach razem z synem, znaleźć pracę, w której mogłabym pomagać ludziom. Tymczasem to ja teraz potrzebuję pomocy - mówi pielęgniarka.
Zebrane środki na Pomagam.pl zostaną przeznaczone na pomoc prawną oraz psychologiczną, spłatę kredytu i zaległych rachunków by zapewnić sobie i synowi powrót do domu.
Link do zbiórki:https://pomagam.pl/y9wd6t
Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.
Dziękuję ale pracuje przez telefon komórkowy. Proszę o tekst w treści email.PozdrawiamAdam
W dniu poniedziałek, 13 grudnia 2021 Emilia Niemiec napisał(a):
Dzień dobry,
podsyłam informację na temat, który nas, w Pomagam.pl niezwykle poruszył. To historia pielęgniarki, sygnalistki a przede wszystkim matki, która od dawna nie może zobaczyć się z synem. Jest to również kontynuacja największej afery dopingowej w Polsce.
Pełny tekst informacji prasowej oraz zdjęcia są dołączone do wiadomości. Serdecznie zachęcam do publikacji materiału. W razie pytań proszę o kontakt, Emilia Niemiec Pomagam.pl
--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl