Olsztyn,

sobota, 27 sierpnia 2016

Przełom w finansowaniu lokalnych dróg na Warmii i Mazurach?


Informacja prasowa

25 sierpnia 2016 roku

 

Marszałek województwa przekazuje pieniądze na lokalne drogi

 

Oznacza to blisko 300 km lepszych dróg w województwie, a także komfort i bezpieczeństwo komunikacji setek tysięcy mieszkańców Warmii i Mazur. W czwartek umowy z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem podpisało kilkudziesięciu starostów, burmistrzów i wójtów z całego regionu.

 

Do podziału było łącznie 130 mln zł. Z tych funduszy będą remontowane drogi gminne, powiatowe i wewnętrzne - tylko w miejscowościach do 5 tys. mieszkańców. W miarę postępu prac i po zsumowaniu oszczędności poprzetargowych zostanie ogłoszony jeszcze jeden nabór wniosków do konkursu.

                                                                         

— Wsparcie inwestycji na drogach lokalnych to największe wyzwanie i priorytetowe zadanie dla samorządu województwa w roku 2016mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin.Na ten konkurs w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich czekało wiele samorządów lokalnych i ich mieszkańców. Ma on na celu poprawę mniejszych jezdni, nieobjętych Regionalnym Programem Operacyjnym, ale mających wielkie znaczenie dla lokalnych społeczności, bo zapewniających dostęp do głównych szlaków i dużych ośrodków miejskich. Umożliwi to również mieszkańcom obszarów wiejskich podejmowanie zatrudnienia poza miejscem zamieszkania.

 

O zainteresowaniu konkursem świadczy liczba wniosków o przyznanie pomocy, jakie wpłynęły  do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie – 317, z czego 292 przeszły pozytywnie weryfikację. Pula środków umożliwiła zawarcie 182 umów o przyznaniu pomocy, w tym z 17 powiatami i 65 gminami. W województwie warmińsko-mazurskim dofinansowanie otrzymało 82 beneficjentów. W ramach 182 operacji zostanie wybudowanych, przebudowanych lub zmodernizowanych ponad 180 km dróg gminnych, 105 km dróg powiatowych oraz blisko 13 km dróg wewnętrznych, które po zakończeniu inwestycji otrzymają kategorię drogi gminnej publicznej.

 

Dzięki tym środkom zwiększy się rozwój infrastruktury technicznejmówi członek zarządu województwa Sylwia Jaskulska.Z pomocy skorzysta ponad połowa samorządów. Ulepszenie nawierzchni dróg lokalnych w województwie warmińsko-mazurskim oraz skrócenie dojazdu do różnorodnych obiektów użyteczności publicznej przyniesie korzyści nie tylko mieszkańcom obszarów wiejskich, ale także wielu inwestorom oraz licznie odwiedzającym nasz region turystom.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

 

 

Biuro Prasowe

 

URZĄD MARSZAŁKOWSKI

WOJEWÓDZTWA

WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

 

10-562 Olsztyn

ul. Emilii Plater 1

 

T: 89 521 91 43

W: www.wrota.warmia.mazury.pl

 

 

 

 

 

 




--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

piątek, 26 sierpnia 2016

Samorząd województwa inicjuje rozmowy o polityce miejskiej


Informacja prasowa

26 sierpnia 2016 roku

 

Samorząd województwa inicjuje rozmowy o polityce miejskiej

 

Olsztyn, Ełk i Elbląg już wkrótce będą gospodarzami trzech debat regionalnych. Największe miasta województwa staną się centrum dyskusji na temat efektywnej polityki miejskiej.

 

Samorząd województwa uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych na realizację projektu „Miasta, w których warto żyć…", którego celem jest promocja osiągnięć miast z województwa warmińsko-mazurskiego. Doskonałą okazją do realizacji tego założenia będą trzy debaty w Olsztynie, Ełku i Elblągu, podczas których samorządowcy i eksperci wymienią uwagi i doświadczenia w zakresie zrównoważonego rozwoju miast.

 

Miasta na Warmii i Mazurach pełnią ważne funkcje gospodarcze, edukacyjne i kulturowe – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Ich gospodarze dbają o wysoką jakość życia mieszkańców. Cieszę się, że jako jedyne województwo w kraju uzyskaliśmy dofinansowanie z MSZ na realizację projektu promującego potencjał największych ośrodków miejskich naszego regionu. Jestem przekonany, że planowane debaty stworzą przestrzeń do dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju miast Warmii i Mazur.

 

Wrześniowa olsztyńska debata poświęcona będzie rozwojowi sportu i turystyki. Przewidziana jest dyskusja na temat przygotowania oferty sportowo-rekreacyjnej, która zilustrowana zostanie przykładami konkretnych działań – budową infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Ukiel, organizacją międzynarodowego turnieju Grand Slam czy tajemnicą sukcesu projektu „Olsztyn Aktywnie". Na początku października w Ełku zbiorą się natomiast samorządowcy i specjaliści zaangażowani w działania na rzecz rewitalizacji. Przedstawienie różnych form społecznej i infrastrukturalnej odnowy miast pozwoli na rozmowę o wzroście innowacyjności i konkurencyjności Warmii i Mazur. Z kolei z dyskusją o ekonomii społecznej przeniesiemy się w pierwszych dniach listopada do Elbląga, gdzie uczestnicy projektu zapoznają się z najlepszymi praktykami i działaniami promującymi rozwój tej szczególnej gałęzi działalności gospodarczej.

 

Znaczącym punktem każdego spotkania będzie przedstawienie międzynarodowych projektów realizowanych przez podmioty z Warmii i Mazur. W każdej z debat wezmą również udział samorządowcy i eksperci z zagranicy – Danii, Francji i Włoch. Rozmowy na temat korzyści płynących z organizacji przedsięwzięć we współpracy z partnerem z zagranicy pozwolą pokazać zaangażowanie lokalnych podmiotów w budowanie samorządności i wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego. Udział partnerów z zagranicy będzie okazją do promocji naszego regionu i wymiany dobrych praktyk.

 

Projekt realizowany jest przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu MSZ „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016". Całkowita wartość projektu to blisko 115 tys. zł.

 

Biuro Prasowe

 

URZĄD MARSZAŁKOWSKI

WOJEWÓDZTWA

WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

 

10-562 Olsztyn

ul. Emilii Plater 1

 

 

 

 

 

 




--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

czwartek, 18 sierpnia 2016

Historia olsztyńskiego portu lotniczego


Po zakończeniu I wojny światowej postanowiono wybudować port lotniczy w pobliżu Olsztyna. Do tego celu wybrano w 1926 r. największy w pobliżu miasta teren o płaskiej powierzchni w pobliżu wsi Dajtki. Lotnisko miało służyć celom wojskowym, a także cywilnym. 1 czerwca 1926 roku rozpoczęły się w sezonie letnim regularne loty pasażerskie Lufthansy do Gdańska. Był poprzednikiem portu lotniczego Szymany.

Port lotniczy Szymany

Port ten obsługiwał region Warmii i Mazur od 1996 do 2003. Jest jedynym portem lotniczym w województwie warmińsko-mazurskim. Lotnisko w Szymanach było wykorzystywane przez niemieckie lotnictwo wojskowe przed i w czasie II wojny światowej, a po jej zakończeniu przez polskie lotnictwo wojskowe. Na początku lat 60. podniesiono parametry lotniska do II klasy wojskowej.

16 stycznia 1996 r. – w związku z malejącym wykorzystywaniem przez wojsko, lotnisko zaczęto wykorzystywać do celów cywilnych. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Olsztynie powstaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością: Porty Lotnicze „Mazury-Szczytno".

Czerwiec 1996 r. – pierwsze lądowanie samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT – ATR-72 z pasażerami na pokładzie.

10 października 2001 r. – rozporządzeniem Rady Ministrów lotnisko zostało wpisane na listę lotnisk, na których mogą być wykonywane starty i lądowania w ruchu międzynarodowym /przejście graniczne/.

22 sierpnia 2002 r. – Ministerstwo Obrony Narodowej przekazuje lotnisko Agencji Mienia Wojskowego.

14 maja 2003 r. – Spółka Porty Lotnicze Mazury-Szczytno uzyskuje certyfikat Agenta Obsługi Naziemnej Nr PL-15H/03 w zakresie obsługi pasażerów, obsługi bagażu, obsługi płytowej statków powietrznych, obsługi w zakresie zaopatrywania statków powietrznych w paliwo, transportu naziemnego pomiędzy statkiem powietrznym i dworcem lotniczym.

30 listopada 2003 r. – wojsko opuszcza lotnisko.

2 grudnia 2005 r. – lotnisko zostało wpisane do Rejestru Lotnisk Cywilnych pod numerem 59 jako lotnisko cywilne użytku publicznego kodzie referencyjnym 3C.

27 października 2006 r. – Urząd Lotnictwa Cywilnego certyfikuje część lotniczą lotniska.

Listopad 2008 r. – spółka European Businessa Partners sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie obejmuje 60% udziałów w spółce zarządzającej lotniskiem. Jest to pierwsza prywatyzacja polskiego lotniska regionalnego. Lotnisko powstało w latach 50. XX w. jako obiekt wojskowy. Jego znaczenie wzrosło po usytuowaniu w pobliskich Starych Kiejkutach polskiej szkoły szpiegów, czyli Ośrodka Kształcenia Kadr Wywiadu w Kiejkutach. W 1996 lotnisko zostało przekazane jako zbędne dla potrzeb wojska Agencji Mienia Wojskowego, która wydzierżawiła je spółce Porty Lotnicze „Mazury-Szczytno". Od tego czasu, w latach 1996-2003, w sezonie letnim, odbywały się regularne, cotygodniowe loty z Warszawy i z miast w Niemczech.

tekst ze strony spółki:
Budowę lotniska w Szymanach rozpoczęto w 1933 roku. Na potrzeby inwestycji wyodrębniono wówczas100 hektarowy obszar. Dzięki ulokowaniu lotniska w środku lasu było ono dobrze ukryte i maskowało swoje prawdziwe przeznaczenie. W 1939 r. lotnisko posłużyło agresji na Polskę.
W latach 50-60-tych lotnisko zostało rozbudowane i pełniło rolę lotniska zapasowego dla 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, które stacjonowało w Mińsku Mazowieckim. W tym czasie lotnisko znacznie poszerzono, rozbudowano pas startowy oraz zbudowano murowany budynek laboratorium paliw.
W drugiej połowie lat 70-tych wybudowano wieżę kontroli lotów i budynek zaplecza socjalnego. Na początku lat 90-tych lotnisko stało się wojsku zbędne.
W 1995 roku lotnisko zostało przekazane dyspozycji Agencji Mienia Wojskowego.
15.01.1996 r. wojewoda Warmińsko-Mazurski powołał do życia Spółkę Porty Lotnicze Mazury-Szczytno, która przetrwała do roku 2004.
W latach 2007-2013 przeznaczono 204 mln złotych na rozwój i rozbudowę lotniska. Zakończenie budowy Portu Lotniczego Olsztyn –Mazury nastąpiło pod koniec 2015 roku.
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach zajmuje około 322 hektary. Jest to jedyny port lotniczy w województwie Warmińsko-Mazurskim.
21 stycznia 2016 roku samolot rejsowy linii Sprint Air wyruszył w swój pierwszy rejs z lotniska w Szymanach. Samoloty latały do Krakowa i Berlina. Siatkę połączeń rozbudowano o loty do Warszawy, Wrocławia, Monachium, Londynu Luton, a od listopada 2016 r. do Londynu Stansted.
--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
+442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.



--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

NOWOCZESNA - OLSZTYN - Spotkanie z liderem i posłami Nowoczesnej



Nowoczesna – Tu zaczyna się lepsza przyszłość

Spotkanie z liderem i posłami Nowoczesnej

Olsztyn, 19.08.2016 r. (piątek)


„Nowoczesna. Tu zaczyna się lepsza przyszłość" - pod tym hasłem w całej Polsce w sierpniu i na początku września odbywają się spotkania i dyskusje na temat programu Nowoczesnej. Po konsultacjach społecznych dokument zostanie przedstawiony w połowie września na konwencji programowej.

W najbliższy piątek, 19.08.2016 r. zapraszamy na spotkanie w Olsztynie z liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru oraz posłami Mirosławem Pampuchem, Joanną Schmidt, Moniką Rosą, Adamem Szłapką, Jerzym Meysztowiczem. 

Od początku lipca politycy Nowoczesnej prezentują na konferencjach kolejne obszary programowe. Przedstawione zostały już założenia programu dotyczące edukacji, bezpieczeństwa, gospodarki, przedsiębiorczości i ochrony zdrowia.

PROGRAM SPOTKAŃ W OLSZTYNIE:

Z udziałem posłów: Ryszarda Petru, Mirosława Pampucha, Joanny Schmidt, Moniki Rosy, Adama Szłapki, Jerzego Meysztowicza.

12.00 – Plenerowa konferencja prasowa posłów Nowoczesnej – Olsztyn, Stare Miasto, ul. Zamkowa, przy pomniku Mikołaja Kopernika

Tematy konferencji: Program Nowoczesnej, zawieszenie małego ruchu granicznego między Polską a obwodem kaliningradzkim, inne bieżące problemy

13.00–Spacer po olsztyńskiej starówce, rozmowy z mieszkańcami i turystami

15.30 – Spacer promenadą nad jeziorem Ukiel w Olsztynie, dalsze rozmowy z mieszkańcami i turystami

17.00– Otwarte spotkanie z mieszkańcami – Klub Eranova, al. Obrońców Tobruku 3, Olsztyn, Rozmowy o Polsce i programie Nowoczesnej

Do kluczowych obszarów programu Nowoczesnej należą kwestie gospodarcze 
i regulacje sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości, nowoczesny program polityki społecznej, ochrony zdrowia, edukacji i kultury, kwestie bezpieczeństwa narodowego oraz uczestnictwa Polski w strukturach Unii Europejskiej, strefy euro i NATO.

EDUKACJA:

http://nowoczesna.org/rowne-szanse-na-godne-zycie-program-nowoczesnej-dla-edukacji/

BEZPIECZEŃSTWO:

http://nowoczesna.org/musimy-czuc-sie-bezpiecznie-program-nowoczesnej-dla-bezpieczenstwa-naszego-kraju/

GOSPODARKA i PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ:

https://nowoczesna.org/program-nowoczesnej-dla-gospodarki-i-przedsiebiorczosci/

https://nowoczesna.org/realny-program-gospodarczy-dla-polski/

OCHRONA ZDROWIA:

https://nowoczesna.org/chronimy-zdrowie-wszystkich-program-nowoczesnej-dla-ochrony-zdrowia/




--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

środa, 17 sierpnia 2016

Dobre Miasto sięga po pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Cittaslow




Informacja prasowa

17 sierpnia 2016 roku

 

Dobre Miasto sięga po pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Cittaslow

 

W czwartek 18 sierpnia marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisze kolejne umowy wstępne projektów realizowanych ze środków zarezerwowanych dla miast należących do sieci Cittaslow w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury 2014-2020. Beneficjentem dwóch projektów jest Dobre Miasto.

 

Kilka dobromiejskich budynków odzyska dawny blask – zostaną przystosowane do pełnienia funkcji społecznych, m.in. prowadzenia szkoleń i warsztatów zawodowych. Zagospodarowane zostaną również brzegi Łyny oraz skwer przy ulicy Warszawskiej. Gmina zainwestuje łącznie 16 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 13,6 mln zł.

 

Rok 2016 to czas rozpoczęcia realizacji ponadlokalnego programu rewitalizacji miast Cittaslow w województwie warmińsko-mazurskim. Wsparciem objętych zostało 14 miejscowości. Na ich kompleksową rewitalizację społeczną w RPO WiM na lata 2014-2020 przeznaczono łącznie 51,1 mln euro.

 

Zapraszamy na godz. 12.00 do sali 325 Urzędu Marszałkowskiego.

 

 

Biuro Prasowe

 

URZĄD MARSZAŁKOWSKI

WOJEWÓDZTWA

WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

 

10-562 Olsztyn

ul. Emilii Plater 1

 




--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

wtorek, 16 sierpnia 2016

Pamiątki Warmii i Mazur


Informacja prasowa

16 sierpnia 2016 roku

 

Pamiątki Warmii i Mazur wybrane

 

Siódma edycja konkursu „Pamiątka regionu Warmii i Mazur" wyłoniła kolejne prace nawiązujące do wyjątkowego charakteru województwa.

 

Od pierwszej edycji konkursu wiele się zmieniło – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Mamy przede wszystkim bardzo dużo zgłoszeń. To dobrze, że tyle kreatywnych głów myśli nad sposobami uchwycenia niepowtarzalnego charakteru Warmii i Mazur w pracy artystycznej. Inne jest też podejście organizatora, czyli samorządu województwa – już nie szukamy tej jednej jedynej pamiątki, uniwersalnej dla całego regionu. Przecież im więcej przypomnianych symboli, legend, tradycyjnych wzorów i przedmiotów, tym lepsza nasza znajomość historii i dziedzictwa kulturowego, tym większy wybór mają mieszkańcy i turyści poszukujący czegoś oryginalnego i odpowiadającego ich potrzebom. A te, jak wiemy, każdy ma inne.

 

Wpłynęło 66 prac twórców z całego kraju, z których komisja konkursowa wybrała pięciu laureatów. Przyznano:

  • I miejsce za konika mazurskiego autorstwa Eleonory Toś,
  • dwa równorzędne II miejsca:

- za drewniane zabawki przedstawiające warmińsko-mazurską parę, wykonane przez Izabelę i Mariana Bohnów,

- za zegary z Warmii i Mazur projektu Mirosława Maksimika,

·         dwa równorzędne wyróżnienia:

           - za grę pamięciową „Odkryj Warmię i Mazury" autorstwa Izabeli Bohn,

           - za skarbonkę w kształcie konika weselnego projektu Eleonory Toś.

 

Artyści otrzymali nagrody pieniężne: za I miejsce – 5 tys. zł, za II – po 2 tys. zł, i za wyróżnienie – po 500 zł. Wszystkie prace nadesłane w 2016 roku będzie można obejrzeć na wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie od 3 do 31 października.

 

 

 

Biuro Prasowe

 

URZĄD MARSZAŁKOWSKI

WOJEWÓDZTWA

WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

 

10-562 Olsztyn

ul. Emilii Plater 1

 

T: 89 521 91 43

E: biuroprasowe@warmia.mazury.pl

W: www.wrota.warmia.mazury.pl

 

 

 

 

 

 




--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

poniedziałek, 15 sierpnia 2016

O planach na olsztyńską kolej miejską


W dzisiejszej prasie "Jako rezerwę przewidziano przy tej okazji remont 8-kilometrowego odcinka torów z Olsztyna do Gutkowa i budowę peronów w Redykajnach, przy ul. Bałtyckiej koło elektronika i przy al. Wojska Polskiego. - W ten sposób miasto uzyskałoby możliwość zorganizowania kolei miejskiej - zapowiada Ireneusz Merchel. Pomysł ten wraca co kilka lat. Był o włos od realizacji przed przebudową ul. Bałtyckiej cztery lata temu. Miasto zrezygnowało jednak z niego po badaniach wśród mieszkańców, którzy nie byli zainteresowani tym połączeniem, choć powszechne były głosy podważające jakość przeprowadzonych wówczas badań."

Cały tekst: http://olsztyn.wyborcza.pl/…/1,48726,20454223,szybciej-do-s…


--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.